Soutěž středoškoláků v 3D tisku

V pátek 25. 11. 2022 se naši studenti Tomáš Rejna, Marek Petr, Tomáš Halba, Petr Panáček, Josef Škvrna a David Lukáč zúčastnili druhého kola soutěže středoškoláků v 3D tisku.

Z celkově 15 přihlášených týmů jen 10 postoupilo do druhého kola, přičemž 8 týmů bylo schopno zrealizovat svůj projekt a zúčastnit se tak akce, která se konala pod záštitou Technické univerzity v Liberci. 

Úkolem bylo zkonstruovat vlastní 3D model technického výrobku, ten následně vytisknout na 3D tiskárně a poté předvést před publikem, které bylo hlavně složeno z konkurenčních týmů. V hledišti byli také významné osobnosti z řad Technické univerzity, jako je například děkan fakulty Strojní docent Jaromír Moravec.

Mezi jednotlivými prezentacemi nechybělo bohaté občerstvení, které pro nás Technická univerzita připravila. Součástí byl také dar pro každého účastníka.

Náš tým si připravil jednostupňový ozubený převod, uložený v převodové skříni. Kluci provedli výbornou prezentaci svého projektu a ve finále sklidili úspěch ve formě pochval a uznání.

Náš tým Tosáků však nakonec nepostoupil do užšího výběru finálních třech týmů. Konkurence byla velmi silná. Úspěch to byl každopádně obrovský. Kluci načerpali velké množství inspirace do dalších projektů, se kterými se znovu účastní dalších soutěží. Vítězové si svůj úspěch skutečně zasloužili. Výtisky, které zde byly předvedeny, dosahovaly vysokých kvalit z hlediska techniky. Pohled to byl skutečně nádherný a práce studentů velmi precizní.

Technika zde tento den doopravdy zvítězila.

 

Více informací ohledně průběhu soutěže a fotografie jsou k nalezení na následujícím odkazu, který Vás přesměruje na stránky Technické univerzity v Liberci:

 

https://tuni.tul.cz/a/mechanicky-kalkulator-jaderny-reaktor-a-hridel-autori-techto-modelu-vyhrali-soutez-stredoskolaku-v-3d-tisku-143824.html

 

Bc. Martin Horčík, učitel odborných předmětů